#1 2011-01-26 18:36:49

Tosia

początkujący

Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 1
Punktów :   

Witam

Jak wyżej w tytule mam na imię Aga, jestem mama fantastycznego nastolatka szczęśliwie zakochana od 15 lat w tym samym panie mężu:) Od 10 lat hodujemy:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs935.snc4/74870_173270312692182_100000276423362_529599_6264210_n.jpg
A problem mamy z Tosią, nasza kochana żółwicą czerwonolicą:(  Dlatego proszę o pomoc

Tosieńka trafiła do nas w 2008 roku w maju, miała być wypuszczona do jeziora ze względu na swoje gabaryty. A my byliśmy dzień przed wyjazdem w góry, no i musieliśmy jechać do zoologicznego:akwarium , grzałka, jedzenie, odrobaczanie itd.Pokochaliśmy ją od 1 dnia.Zeszłą i poprzednią zimę pływała w akwarium jadła, żywa i wesoła.Tej zimy.....zaczęła być od miesiąca osowiała,  nie jadła, apatyczna....Weterynarz dał jej witaminy.Nie pomogło. Wstałam tydzień temu rano a moja niunia...umarła.Jakiż w domu był płacz i rozpacz!!!! Mąż zniósł ją w misce do piwnicy.Postanowiliśmy wieczorem pojechać do weterynarza w celu "Upewnienia się "że umarła:((( I szok:zanim pojechaliśmy wzięłam ja na ręce a ona...podkurczyła łapkę!!!! Biegiem do domu, miskę napełniliśmy do polowy karapaksu wodą, zdaliśmy sobie że ona hibernuje! I tu mam Pytania:

1) Czy to że śpi- oznacza że weszła w wiek dorosły?
2) czy to prawda że woda ma mieć 3-5 stopni?
3) czy w tym czasie mam jej wrzucać do miski jedzenie?
4) Czy będzie spala do marca czy krócej?
5) Jak uniknąć szoku po przeniesieniu do domu, podnosząc codziennie temperaturę , jeśli tak to ile czasu i o ile?
6)jakie jej kupić witaminy, minerały po wybudzeniu?
7) czego unikać, co zastosować po obudzeniu?
8) czy muszę ja wówczas zawieść do weterynarza?

Proszę , potraktujcie mnie poważnie, to dla mnie bardzo ważne! Nie piszcie mi: zrób zupę z niej, popielniczkę. kochamy ją, i chcemy jak najlepiej.Z góry dziękuję za rady.Pozdrawiam .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polish-legends.pun.pl www.narutospritecenter.pun.pl www.priv-longju2.pun.pl www.zonk.pun.pl www.sylwester2012.pun.pl