#1 2010-03-31 14:56:14

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Nie daję rady !!!

Akwaryści pomocy nie daje już rady jeśli chodzi o moje rośliny.Po założeniu nowego zbiornika 8 tygodni temu, coś wstąpiło w moje akwarium. Połowę roślin wymieniłem na nowe bo żal było na nie patrzeć i mało tego z tymi nowymi po 3 dniach dzieje się to samo. Liście albo gniją, malutkie nowe listeczki są już dziurawe. Dodawałem potas, na bieżąco podaje żelazo bo ponoc po 3 dniach potrafi wyparować z wody. W moim świecie podwodnym jest chyba więcej chemii niż czystej wody. Podmieniam ja co 7-10 dni.Parametry wody w miare dostępne NO3-  na poziomie 20-40. PH na poziomie 7,0. Temperatura wody 25 stopni C.Obsada ryb Skalary, Neony, Mieczyki, Gupiki, Gurami dwu plamisty, Bocje wspaniałe, Piskorki. Rośliny to prawie same Żabienice, Nurzańce. Zrobiłem na próbe nawet BIMBRONIĘ. Może nabrały ładniejszych kolorów, ale problem nie znika-nawet narasta. Podawałem nawozy do roślin pod korzenie, do wody- a tu praktycznie nic .Zero efektu. Przecież akwarystyka to moje hobby od wielu juz lat, ale takich przebojów z moimi roślinami to jeszcze nie miałem. Radzcie i doradzajcie co mam robić. Pozdrawiam!!!


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#2 2010-03-31 15:03:30

 Piotrek

expert

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-05-29
Posty: 739
Punktów :   
Imię: Piotrek
WWW

Re: Nie daję rady !!!

Skąd u Ciebie ph 7 jak w kranie mamy 7,5?
Powiedz mi ile masz W/L?
no2 ?


Piotrek
Symphysodon discus to jest to

Offline

 

#3 2010-03-31 15:15:35

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Re: Nie daję rady !!!

Poprzez odstanie wody przed podmianą. Jak trzymałem palety to miałem nawet PH-6,5. Bo przecież dla nich to wskazane.Dodam jeszcze mam kolesia w pracy ma piękne 116 litrowe akwarium, Tam rośliny widać,że żyją, rosną jak szalone. Ma założona Bimbrownię i jak sobie przypomni daje nawóz do roślin. On nie wie co to pomiary NO3;NO2;PH. Może za bardzo sie czlowiek angażuje, dba, chodzi koło tego "I MA JAK MA" Czyli wielkie ''G"
Dodam jeszcze mam kolesia w pracy ma piękne 116 litrowe akwarium, Tam rośliny widać,że żyją, rosną jak szalone. Ma założona Bimbrownię i jak sobie przypomni daje nawóz do roślin. On nie wie co to pomiary NO3;NO2;PH. Może za bardzo sie czlowiek angażuje, dba, chodzi koło tego "I MA JAK MA" Czyli wielkie ''G"
Połączyłem dwa posty w jeden.Nie pisz posta pod postem,używaj opcji edytuj. Admin


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#4 2010-03-31 16:28:23

 _EscobaR_

akwarysta

2667748
Skąd: głogów
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 70
Punktów :   
Imię: Paweł

Re: Nie daję rady !!!

Witam
Ja bym spróbował zacząć od całkowitej wymiany wody , może zbiornik nie ustabilizował się odpowiednio po zalaniu powinien stać około dwóch tygodni nie ruszany z tego co mi wiadomo , z początku nie podaje się nawozów , dopiero jak rośliny rosną i zaczyna być widać braki mikro lub makro , gnicie roślin nie jest objawem niedoborów , jeśli ja bym szukał wyjścia to wymienił bym wodę na czystą kranówkę wymieszaną z wodą od jakiegoś znajomego akwarysty który ma już zbiornik dłuższy czas , przyśpieszysz tym zasiedlenie się bakterii w filtrze itd. roślinki na początek tylko szybko rosnące takie wyciągają szybko mikro i makro co jest dużym plusem zanim się wszystko nie unormuje , jedno jeszcze się rzuca w oczy to wysoki poziom azotanów który może wskazywać przerybienie no ale nie pisałeś jaki zbiornik i jaka obsada ilosciowa tylko gatunki.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2010-03-31 18:12:33

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Re: Nie daję rady !!!

Odpowiadam na pytanie rybek około 40. A zbiornik 240l.
Przy zakładaniu tego zbiornika dodawałem BIO STARTER firmy SERA, pierwsza podmiane wody robiłem po 21 dniach,także wydaje mi sie że biologia w akwarium się wytworzyła.

Połączyłem dwa posty w jeden.Nie pisz posta pod postem,używaj opcji edytuj. Admin


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#6 2010-03-31 18:49:56

 Piotrek

expert

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-05-29
Posty: 739
Punktów :   
Imię: Piotrek
WWW

Re: Nie daję rady !!!

Przy dodaniu startera zrobiła się mętna woda?
A żeby wiedzieć czy flora bakteryjna się wytworzyła trzeba znać No2


Piotrek
Symphysodon discus to jest to

Offline

 

#7 2010-03-31 19:00:08

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Re: Nie daję rady !!!

Ja od razu miałem czystą wodę na drugi dzień była jak kryształ.Nie robiłem testu na NO2 nie mam takiego. Przepraszam że napisałem posta pod postem. Obiecuje poprawę!

Ostatnio edytowany przez BARANEK (2010-03-31 19:01:57)


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#8 2010-03-31 19:05:44

 Piotrek

expert

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-05-29
Posty: 739
Punktów :   
Imię: Piotrek
WWW

Re: Nie daję rady !!!

Zrób test jak na no3 tylko nie dosypuj proszku. Tym samym testem. Jak kolor wyjdzie żółty to ok.


Piotrek
Symphysodon discus to jest to

Offline

 

#9 2010-03-31 19:41:40

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Re: Nie daję rady !!!

Zrobię to jutro bo juz teraz jest ciemno! Piotrek nie dawało mi to spokoju zrobiłem tak jak kazałem nie dodawałem proszku. Wyszedł kolor żółty.

Ostatnio edytowany przez BARANEK (2010-03-31 19:51:55)


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#10 2010-03-31 20:49:16

 Piotrek

expert

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-05-29
Posty: 739
Punktów :   
Imię: Piotrek
WWW

Re: Nie daję rady !!!

BARANEK napisał:

Wyszedł kolor żółty.

To znaczy  No2=0


Piotrek
Symphysodon discus to jest to

Offline

 

#11 2010-04-02 22:17:05

 szperacz15b

zaawansowany

8905495
Skąd: Przemków
Zarejestrowany: 2009-06-03
Posty: 195
Punktów :   
Imię: Jacek

Re: Nie daję rady !!!

A nowe akwarium kupowałeś, jeśli tak to normalka akwarium musi dłużej postać i dopiero wtedy dajesz roślinki, a jeszcze później rybki  by mikro organizmy się rozwinęły

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shahid-kapur.pun.pl www.akademiarw.pun.pl www.rodzinaiforum.pun.pl www.pokemonword.pun.pl www.ee.pun.pl